top of page

Dunav Kup

Prošli vikend naš klub je gostovao u mađarskom Esztergomu sa seniorskom i dvije ekipe mlađih kategorija.

U12 ekipa odigrala je utakmicu sa svojim vršnjacima gdje su polaganja, trčanja, obaranja, dodane i ispadnute lopte "frcali" na sve strane, kako i treba biti u tom uzrastu. Kadeti U16 Mladosti odigrali su protiv odličnog domaćina i protiv uigranijeg i fizički jačeg protivnika osim časnog poraza nije se moglo više. Male "krtice" dale su koliko su mogle ovoga trenutka i sa iskustvom ove utakmice i daljnjim treninzima napredovati će u svojoj igri.

Glavni događaj naravno, bila je utakmica seniora za inaugurativni "Dunavski Kup". Trener Šuta morao je s obzirom na raspoložive igrače "ispremiješati" ekipu, tako da je mladi Peršić igrao otvarača, Galić centra, Vlašić full backa, a on sam zaigrao kao spojka, debitirao je i mladi Batinjan. Mladost prvi dio utakmice igra onako kao smo je i navikli gledati ove jesni, brzo, organizirano, sigurni skupovi i autovi omogućuju brzo vodstvo od 7:0, Estergom krajem poluvremena koristi današnje neigranje iskusnog Crnobrnje i prebacuje igru na polovicu Mladosti iz čega prolizlaze dva kaznena pretvaranja i poluvreme završava vodstvom Mladosti od 7:6. U drugom poluvremenu utakmica postaje puno otvorenija, da li zbog kiše, umora od sedmosatnog puta?! (hvala šole) Mladost postepeno gubi inicijativu, igra se kontaktnije s uskim fazama, gdje su Mađari nešto s(p)retniji i uz jedino polaganje i kazneni udarac dolaze do vodstva 16:7. Uz prisutnu obostranu borbenost, i "fleksibilnog" suca koji koristi zviždaljku, "ako baš mora" utakmica par puta dolazi do rubova incidenta, ali sve se naravno nastavlja u fer igri. Mladost u 75-oj minuti smanjuje na 16:14 i preostalo vrijeme napada ne bi li došla do pobjedničkih poena, ali nažalost rezultat se ne mijenja do kraja utakmice. Nitko ne voli poraze, ali tko je gledao utakmicu može samo svakom igraču Mladosti pojedinačno čestitati na zadnjem atomu energije koji je ostavio na terenu, ekipa svaka čast, bravo Mladost.

Play of the day ide svakako Josipu Luciću koji je nenajavljeno, vlakom iz Budimpešte (gdje radi već dve godine) došao pogledati bivše suigrače i vidjevši da nemamo niti jednu rezervu skinuo se uz aut crtu i pred kraj utakmice zamijenio povređenog kapitena Buljca. Naravno da je potom i položio loptu u skor prostoru Estergoma pet minuta prije kraja. Joža, osobe kao ti oplemenjuju ovaj naš klub i sport, hvala beskrajno i nadamo se da se vidimo čim prije i čim češće.

Čestitke i Estergomu na pobjedi i zahvaljujemo na sjajnom domaćinstvu.

Ovu nedjelju, 1.X u 13.00 sati Mladost ugošćuje odličnu ekipu Sinja koja je prošlo kolo pobijedila favoriziranu Ljubljanu. Svi na "krtičnjak" podržati naše dečke !!!

Slike:

https://www.facebook.com/berislav.rozman.5/media_set?set=a.1995676070483562.1073743200.100001235653425&type=3&pnref=story.unseen-section

https://www.facebook.com/berislav.rozman.5/media_set?set=a.1995783377139498.1073743202.100001235653425&type=3

https://www.facebook.com/berislav.rozman.5/media_set?set=a.1995702817147554.1073743201.100001235653425&type=3

bottom of page