PH 3. kolo - HARK Mladost : RK Ljubljana 10:24 ( 3:19)

PH 3. kolo HARK Mladost : RK Ljubljana 10:24 ( 3:19)

Zagreb. Igralište Mladosti na Savi. Sudac: I.Zelić. Gledatelja 186

HARK Mladost: Crnobrnja, Brečić, M.Slaviček, Sekulić, Grman, Puncikar, Galić, Buljac, Bunić, Ivanković 5, Vuković, Vlašić, Oxenham, Karapetrić, Damjanić, Udovičić, Klenović, Biškić 5, Buljanović, Bljaić, Bolić, Muhoberac

RK Ljubljana: Lan, Javornik, I. Okič, Dobnikar, Gobec, Miljuš, Železnik 5, Suljić, Jelenčić 5, Burnik 4, Puš, Sajević, 5, Brezović, G. Okić, Troppan, Mujić, Sambol, Šerček, Jovanović, Zaletec, Kavčić, Petelin

U 3. kolu PH Mladost je dočekala Ljubljanu i relativno dobro otvorila utakmicu. Prvih 5-6 minuta domaćini su pokušavali ostvariti terensku premoć ali su gosti organizirano i čvrstom obranom odoljevali. Upornost se domaćima isplatila kad je nakon osvojenog skupa na 30 metara od gola Ljubljane dosuđena kazna i Ivanković pretvara za 3:0. Ali samo 3 minute kasnije lukav potez Burnika koji sasvim s lijeve strane nogom puca dijagonalu u suprotnu stranu , u skor prostor Mladosti. Obrana domaćina uhvaćena na spavanju i Železnik polaže za 3:5. Burnik povećava na 3:7. U nastavku se uglavnom igra na sredini terena i čeka greška protivnika. Prvi su je dočekali gosti u 31. Negdje sa sredine terena Ivanković nerezonski puca niti u aut niti svijeću i gosti gotovo sa svoje linije 22 uz nekoliko dodavanja i side stepova prolaze kroz nepostavljenu obranu Krtica za 3:14. Već u 36. mogao se predvidjeti konačni pobjednik . Aut za goste na deset metara od prostora zgoditka domaćih. Sigurno hvatanje , čvrst i organizirani mol. Gosti vode 3:19. U 44. nakon nekoliko neuspješnih napada Mladosti , gosti kažnjavaju greške i polažu za sigurnih 3:24. Mali povratak Krtica u igru u 51. osvojen je aut na 10 metara od protivničke zadnje linije. Mol pa rak i Biškić smanjuje na 8:24. Iz pretvaranja Ivanković postavlja konačni rezultat 10:24. U nastavku malo divlje, nepovezane ali za gledatelje uzbudljive igre. I onda u 64. minuti lom noge Ilije Biškića. Utakmica je prekinuta. Na žalost još jedna kockica u mozaiku problema za Krtice. U prvenstvo su startali bez nekolicije standardnih u prvih XV . Otpali su Sekovanec,

Šuta, Dumančić, Jurišić i K.Slaviček. Draženović i Galic povrijeđeni u Splitu. Protiv Ljubljane nastradao Klenović, a Biškića neće biti najmanje do proljeća. Teška jesen za trenera Jurišića. U Sinju su Aklari bili bolji od Lavova. RK Sinj : RK Zagreb 48:21. Utakmica RK Makarska rivijera i RK Nada igra se 10.12. Slijedeću subotu ( 15.10 ) u 4. kolu sastaju se RK Nada : RK Sinj i HARK Mladost : RK Makarska Rivijera.