top of page

Kup Opet Na Savi

Subota je dan za ragbi ali ova nije bila naklonjena niti igračima niti ljubiteljima ragbija. Padalo je cijeli dan ,a i za vrijeme utakmice, Teren mekan,blatnjav ,a na nekim dijelovima, uz aut , pokriven vodom. Sinjani su nekako koncentriranije i odlučnije ušli u igru motivirani da iskoriste pruženu priliku za osvajanje prvog trofeja. Mladost nekako preopušteno. Već na početku pono grešaka u prihvaćanju i dodavanju lopte što gosti koriste i od samog početka vrše pritisak. I kad je već izgledalo da Krtice hvataju konce i stabiliziraju igru hladan tuš. Sinjani dugim, šutem pokušavaju osvojiti što više prostora. Sekovanec hvata loptu na 30tak metara od svog gola i pokušava nogom pucati u aut. Kao iz zemlje ispred njega se stvorio Vučković koji uspješno blokira udarac, lopta se odbija prema skor prostoru domaćina i Vučković poklapa loptu. Šesta minuta ,Sinj u vodstvu 0:5. Mladostaši uspostavljaju ravnotežu ali gosti i dalje nastoje čvrstom igrom i dobrom tehnikom ruku , bez ispadanja lopti , ponovo zaprijetiti. U 20. kontranapad Sinja. Mladostaši se pomalo neorganizirano brane i sudac dosuđuje kaznu za Sinj. Pavlović bez problema s 22. metra po sredini gola diže na 0:8. Krtice se bude i igraju sve opasnije ali svi napadi završavaju unutar 22 metra . U 32. vrlo izgledan napad momaka sa Save ali Pavlović gotovo na crti zgoditka zaustavlja Peršića. Igra se 38. i Krtice su uz stalni pritisak osvojili aut s lijeve stane na 10 metara od gola gostiju. Danas odlični Buljac sigurno hvata loptu i spušta za svoj mol. koji uspješno gura u skor plavih. Najspretniji je Marko "staro vino" Buljanović i smanjuje na 5:8. Ivanković iz pretvaranja postavlja rezultat poluvremena 7:8.

Drugo poluvrijeme protiče uz stalne izmjene napada obiju momčadi , česta uz dosta divlje igre, s tim da Mladost bolje kontrolira loptu i stvara izglednije šanse da prijeđe u vodstvo i potpunu kontrolu rezultata. I onda 60. minuta, minuta odluke. Krtice imaju aut s desne strane na 5 metara. Danas sigurni Stipić ponovo odlično baca. Buljac opet dignut nebesti visoko do lopte. Slaže se mol koji ulazi u prostor zgoditka i Biškić polaže za 12:8. Ivanković sigurno potvrđuje za 14:8. Sinjani su zadnjhih 20 minuta uložili silne napore da po teškom terenu i sve hladnijem vremenu preokrenu rezultat. Na kraju "kanta" Kupa , nakon 2015. ipak ostaje u Krtici. Bez obzira na vrijeme koje je pokvarilo cijelu feštu , obje momčadi dale su svoj maksimum u muškoj i fer utakmici. Skromna procjena vašeg izvjestitelja je da je trener Šuta dobro postavio igru s obzirom na uvjete igre. Potenciranje igre , danas odličnog , skupa bilo je presudno. Odličan aut, pick and go često u 5-6 faza i uigranost mola donijeli su prevagu. Krtice su osvojile svih svojih 8 auta i 4 skupa ,a osvojili su 2 ( od 11) protivnička skupa i 10 ( od 13) protivničkih auta. Respektabilna statistika. Na kraju pored čestitki igračima obje momčadi treba istaći Pavlovića kod gostiju ,a kod Krtica ,Denisa " sina vjetra" Galica koji je ulaskom u drugom poluvremeno svojim lucidnim rješenjima i borbenošću digao cjelokupnu igru pobjednika. ZS

Zagreb. Igralište Mladosti na Savi. Sudac : Zelić. Gledatelja 150

HARK Mladost : M.Slaviček, Stipić, Biškić 5, Buljanović 5, Sekulić, Dumančić, Galić, K.Slaviček, Sekovanec, Vlašić, Ivanković 4, Oxenham, Dominko, Peršić, Crnobrnja, Šabić, Bljaić, Draženović, Grman, Bunić, Galic, Šuta RK Sinj: Žigo, I.Jukić, Brčić-Šušak, M.Miloš, Budimir, Z.Miloš, Tomić, Kuštre, Prološčić, Pavlović 3, Vučemilo, Brčić, Vučković, Klarić-Kukuz, Mastelić, A.Jukić, Efendić, Gugić, Cvrlje, Jukić, Šolto