Prvenstvo Hrvatske 1.kolo -Krtice ukrotile lavove

HARK Mladost -. RK Zagreb 33:0 ( 19:0)

Zagreb. Igralište Mladosti na Savi. Sudac:Zelić. Gledatelja 120

HARK Mladost : M.Slaviček 5, Brečić, Biškić, Sekulić, Buljanović 5, Galić, Dumančić, Buljac, Bunić, Jurišić 18, Galic 5, Ivanković, Vlašić, Karapetrić, Peršić, Stipić, Filković, Crnobrnja, Bljaić, Klenović, Grman, Dominko, K.Slaviček

RK Zagreb: Golubić, Hasija, Juss, Fatović, Galić, Resković, Runntree, Krmek, Kadić, Jurić, Gudelj, Romčević-Vlahović, Konstanjšek, Josipović, Roguljić, Birkić, Belobrajdić, Akmačić, Aleksić,Zelić

Novo Prvenstvo krenulo je gradskim derbijem starih rivala. Mladost je u utakmicu ušla kao izraziti favorit ali zagrebaši su od prve minute aktivnom i agresivnom igrom pokazali da se na Savu nisu došli lako predati. Tako su i prolazile prve minute. Uglavnom igra na sredini uz čvrste obrane. No u 6. minuti nakon osvojenog vlastitog skrama Bunić brzo loptu prenosi do Jurišića,on Ivankovića koji pronalazi slobodnog Galica. "Sin vjetra" u punom trku prolazi kroz nepostavljenu obranu gostiju i polaže za 5:0. Jurišić povećava na 7:0. Mladost diže tempo igre i u desetoj minuti ,nakon dosta dogog napada i puno dodavanja, lopta dolazi do Jurišića na 15 metara od gola zagrebaša. "Princ od Save " u punom trku izbacuje iz ravnoteže dvojicu protivnika i polaže za 12:0 te pretvara za 14:0. Lavovi se ne predaju i sve do pred kraj poluvremena vodi se prilično izjednačena borba s nešto divlje i nepovezane igre sredinom poluvremena. U 2-3 navrata zagrebaši su ozbiljno zaprijetili ali obrana domaćina danas je bila na visini zadatka. U posljednjoj minuti poluvremena aut za mladost na 10 metara od prostora zgoditka Zagreba. Dobro ubacivanje Brečića i visok skok Buljca. Formiran je mol mladostaša koji snažno guraju i dolaze u skor prostor. Buljanović polaže za 19:0. Već u 43. minuti utakmica je i teoretski riješena. Zagrebaši u svojih 22 gubi aut i usput čine kaznu koju brzo izvodi Bunić. Krtice formiraju rak i uz dva pick and go poteza lopta dolazi do M.Slavičeka koji diže na 24:0, a Jurišić potvrđuje pretvaranjem 26:0. U 51. najatraktivniji potez utakmice. Igrač Zagreba iz svoja 22 ispucava nogom dugu ,dugu loptu koju hvata Ivanković na visini svoje crte 10 metara. I onda "mihaljka" . Specijalka viđena prije 5-6 godina u Sinju ( R7). Ivanković nogom puca direktno na drugu stranu prema suprotnom autu. Na visini centra gotovo uz aut u skoku igrač Zagreba i Jurišić. Danas vrlo raspoloženi Jurišić krajnjim naporom hvata loptu i kreće u svoj poznati side step slalom. Uz dva tampona šalje šest ,sedam lavova "po burek" i polaže, a kasnije i pretvara za konačnih 33:0. Unatoč stalnoj kiši solidna ragbi predstava za početak sezone. Zagreb evidentno raste u formi i koncepciji igre i vrlo brzo će biti vrlo ozbiljan protivnik svim momčadima. Mladost još uvijek nije posložila svoje redove na najbolji način. Brži protok lopte i preciznost u dodavanju nužnost je ako se želi pobjeđivati jače ekipa. Skram uz male probleme kod protivničkog raka sve solidniji uz napredak u autu. Mladost je osvojila svih svojih 13 skupova i 10 auta,a Zagreb je od 7 svojih skupova izgubio jedan, i dva od 10 auta . Danas treba posebno istaknuti, iz utakmice u utakmicu, sve boljeg i konkretnijeg Peršića kao i Sekulića. U slijedećem kolu 23.09. Mladost je slobodna ,a na Rudeš dolazi aktualni prvak Nada koja je u prvom kolu na Starom placu pobijedila vrlo dobru momčad Ljubljane 20:5.