PH 2. kolo - RK Nada : HARK Mladost 31 : 10 (16 : 3)

PH 2. kolo U DERBIJU NADA BOLJA

RK Nada : HARK Mladost 31 : 10 (16 : 3)

Split. Igralište :Stari plac. Sudac : Matošić. Gledatelj 650

RK Nada : Miljak, Čorić, Ondini, Perić 5, Marčić, Kodžić, Popović, Vuletić, Rosso 16, Vlajčević, Rudić 5, Antić 5, Komar, Plazibat, Marović, Čulić, Boko, Antičević, Tomaš, Jelavić-Mitrović, Eterović HARK Mladost : Biškić, Brečić, Udovičić, Buljanović, Grman, Galić 5, Buljac (c), Draženović, Bunić, Ivanković 5, Vuković, Vlašić, Oxenham, Karapetrić, Galic, Puncikar, M.Slaviček, Crnobrnja, Klenović, Sekulić

Bodovi u očekivano borbenom derbiju ostaju u Splitu, Gosti su u utakmicu ušli apsolutno dekoncentrirani i uz niz neprisiljenih grešaka. Nada je to znalački iskoristila. Iz tri kazne u prvih 15 minuta, i to po sredini , na cca. 25 - 30 metara Rosso rutinerski donosi domaćinima prednost 9:0. U 17. minuti Rosso jednim od, danas za goste nerješivih dugih ispucavanjem osvaja preko 60 metara. Galic loše hvata loptu i gubi je za Nadino vodstvo 16:0. To kao da je probudilo Krtice i konačno povezuju redove i donekle suvislo napadaju i ne rade greške u obrani. Ravnopravna borba vodi se sada uglavnom na polovici domaćina. U 30. Ivanković iz kazne smanjuje na 16:3. U nastavku ista priča. Mladost sve opasnije napada i stišće ali opet nekoliko gotovo početničkih grešaka. Nada to zna kazniti i u 50. nakon lijepe akcije Perić povećava na 21:3. Utakmica je rješena i očekivao se potop Mladosti. No gosti se ipak bude i u 63. nakon vrlo smislene akcije mladi Galić polaže ,a Ivanković pretvara za 21:10. Opet postaje zanimljivije i neizvjesnije . Gosti forsiraju igru skupa i u nekoliko navrata s 3-4 faze uspijevaju doći u izglednije prilike. No sve nade Krtica da mogu preokrenuti rezultat protiv danas raspoložene Nade pokopao je u 68. min. igrač utakmic, Rosso iz kazne , 24:10. Još jedna greška zagrepčana u 78. kumovala je brzom protunapadu splićana gotovo sa centra. Polaganjem Antića i pretvaranjem Rosse postavljen je konačni rezultat 31:10. Kod domaćina apsolutno najbolji Rosso ali dopao se i Rudić. Kod Mladosti ipak treba izdvojiti Draženovića i Bunića te svakako mlade Galića i Karapetrića. Zaslužena pobjeda Nade, a uz ovoliko grešaka u igri Krtice su još dobro i prošle. Ipak treba napomenuti da Nada nije ostvarila ekstra bod kojem su se nadali posebno nakon prvog poluvremena. Statistika je protiv Mladosti. Izgubljene su 3 lopte iz vlastitog raka, a napravljene 4 kazne kod raka protivnika. 5 puta je hvatanje visoke protivničke lopte bio nerješiv problem za zadnji red obrane Krtica. Od 6 vlastitih donjih skupova Mladost je izgubila jedan, a Nada od 9, dva. U autu Mladost od svojih 15 gubi sedam, a Nada od 18 samo tri. lopte. U predigri seniora nastupili su kadeti. U kategoriji U 16 Nada je u zanimljivoj igri bila bolja s 20 : 5. Za Mladost su igrali Kolić, Krizmanić, Kultan, Tukulj, Vešligaj, Đurakić, Kljaić, Buljanović, Koršić, Karapetrić. Jedinu pobjedu iz Splita nose male Krtice ( U 14), koji su u vrlo dopadljivoj utakmici i od strane mladostaša tehnički dobroj izvedbi pobijedili na Starom placu 5:15. Za Mladost U 14 nastupili su Pranjić, Kultan, Hasanović,Kljaić, Kajfeš, Baćurin,, Jovanović, Š.Gorazd, A. Gorazd, Škarec, Broz. Točku na i gostovanju u Splitu dale su najmanje Krtice ( U12). Nastupili su u revijalnom dijelu zajedno s igračima RK Nada I RK Brač.Na legendarnom Starom placu po prvi put su nastupili Đaković, Ivšinović,Sven Crnobrnja, Leon Crnobrnja, Filip Crnobrnja , Mikić, Lovro Matković, , Nikola Matković, Batestin, Bljaić. Čestitke trenerima Buniću i Jankoviću. Sve u svemu predivna ragbi subota u Splitu.