top of page

Izrael 21-26 Hrvatska

Hrvatska reprezentacija je na napetom gostovanju u Izraelu pobijedila s 26:21. U vrućem Izraelu od početka utakmice bilo je neizvjesno. U trecoj minuti Abatbul iz kaznenog udarca dovodi Izrael u vodstvo dok samo minutu poslije Newton uzvraća i smanjuje na 3:3. U dvanestoj minuti Hrvatska je imala još jednu priliku za pretvaranje iz kaznenog udarca, ali kapetan Jurišić odlučuje da se ispucava u aut. Od te akcije nije bilo ništa međutim u 17 minuti opet kazneni udarac za "kockaste" ovog puta Newton pretvara za vodstvo od 6:3. U 30 minuti Abatbul opet supješno pretvara kazneni udarac i poravnava na 6:6. Hrvatska opet preuzima inicijativu te dolazi do prilike iz kaznenog udarca kojeg Newton pretvara za 9:6. Minutu prije kraja prvog dijela Izraelci iz skup-auta neometano osvajaju 30-ak metara, odigravaju par faze da bi na kraju postigli zgoditak kojeg Abatbul uspješno pretvara za 13:9, rezultat s kojim se išlo na odmor. U drugom poluvrijeme Hrvatska opet pruzima inicijativu i Newton pretvara još jedan k.u. za 13:12, ali već 3 minute iza do tada raspoloženi Abatbul pretvara za 16:12. a nakon svakog vodstva Hrvatske, Izraelci su ponovno poentirali i vraćali neizvjesnost. Tako je bilo sve do 79. minute susreta, kad je Jason Newton nakon odlične reakcije postigao polaganje, a potom bio precizan i u pretvaranju za konačnih 26-21.

Europski kup nacija nastavlja se sljedeće subote, kada Hrvatska u Splitu dočekuje reprezentaciju Malte.