top of page

Rugby World Cup 2015 - 1/4 finale

Nokaut faza je pokazala zašto se voli ragbi. Izvanredna razina igre, fair playa, navijanja i nemalo uzbuđenja do zadnjih minuta. Australije : Škotska 35:34 ( 15:16 )Izjednačena utakmica i po igri i rezultatski sve do 65. kada Australija bježi na 32:24. Zadnjih 10 minuta za slom živaca.U 69 Laidlaw iz kazne smanjuje na 32:27, a u 74. Bennett polaganjem izjednačuje , a Laidlaw pretvaranjem dovodi Škote u vodstvo 32:34.U 80. Klokani preko Foleya iz kazne dolaze do pobjede 35:34. Na ovom prvenstvu odlični Škoti u šoku i nevjerici.

Južnoafrička R. : Wales 23:19 ( 12:13) Od samog početka momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, stalno na razlici do dvije kazne.Wales je u zadnje vodstvo došao kaznom Biggara u 65. minuti 18:19.Malo nakon toga povučen je na klupu iako je odigrao hrabro i angažirano (??) Springboksi ulažu silne napore ( do 15 faza ) ne bi li ostvarili polaganje ili bar kaznu u zoni šuta ali bez uspjeha. Sve do 75. kada Du Preez uspijeva pobjeći svojim čuvarima i položiti za 23:19. Šteta za Wales.

Irska : Argentina 20:43 ( 10:20)Nakon što su u grupi propisno namučili All blackse (26:16), a ostale suparnike visoko porazuli Pumasi su se nadali da mogu preskočiti Irce.Irci koji su osvojili zadnja dva Kupa 6 Nacija i u grupi isprašili Francuze ( 9:24) bili su tihi favoriti.Ali motivirani Argentinci od prve su minute nametnuli svoj tempo i na kraju više nego zasluženo slavili za ulazak u polufinale.

New Zealand : Francuska 62:13 ( 29:13)Rezultat govori sve. Svoju inače tradicionalnu "crnu mačku" Novozelanđani su doslovno očerupali. Najbolja i najkonkretnija igra All blacksa na ovom prvenstvu. U 1/2 finalu slijedeći vikend uživat ćemo u dvobojima Argentina : Australija , Južnoafrička R. : New Zealand. Skraćeno, Kup 4 Nacije ( Champhioonship) ali na Europskom tlu. Evidentna dominacija južne hemisfere.